Kaip suvaldyti “perdegimo” sindromą?

Kaip suvaldyti „perdegimo“ sindromą? 4 dienos

“Perdegimo” sindromas yra labai dažnas reiškinys, atsirandantis dėl dviejų priežasčių grupių: situacinių veiksnių (priklausančių nuo darbdavio, tokių kaip darbo apkrova, kontrolės, informacijos ar socialinio palaikymo stoka ir kt.) bei asmeninių veiksnių (priklausančių nuo darbuotojo, tokių kaip asmenybės bruožai, demografinės charakteristikos ir kt.). “Perdegimo” sindromą charakterizuoja: emocinis išsekimas ir kūrybingumo praradimas, susilpnėjęs įsipareigojimas darbui bei susvetimėjimas su klientais/bendradarbiais/darbu. Visa tai pasireiškia chroniniu nuovargiu, išsisėmimu, neigiamu ar abejingu požiūriu į klientus/bendradarbius/darbą bei atsiradusiu profesinio nesėkmingumo jausmu, dėl ko mažėja kompetencija ir produktyvumo jausmas. Paradoksas – kuo labiau žmogus pavargsta, tuo daugiau stengiasi nuveikti ir tuo mažiau nuveikia.

“Perdegusio” darbuotojo darbo našumas krenta. Kaip išvengti “perdegimo” ir kaip su juo susidoroti?

Mes siūlome:

–        įvertinti darbuotojų „perdegimo“ lygį įmonėje (naudojant sertifikuotus testus) – jei pageidaujama;

–        pasiūlyti darbuotojams mokymų ciklą (du seminarai po 2 dienas), kurių metu būtų dirbama su atsiradusiu „perdegimo“ sindromu ir prevenciškai – kad jis neatsirastų;

–        įvertinti situacinių veiksnių (nuo darbdavio priklausančių) įtaką „perdegimo“ lygiui ir pasiūlyti įmonei duomenis dėl situacinių veiksnių įtakos – jei pageidaujama.

Tai dviejų seminarų (po 2 dienas trukmės) ciklas, kuriame dalyvauja mišri (kelių įmonių ar skirtingų padalinių darbuotojai) grupė. Seminaro metu panaudojant psichoterapijos, patyriminį bei refleksijos metodus ir orientuojantis į kiekvieno grupės nario asmeninius poreikius, yra dirbama su asmenybės „perdegimo“ sindromo sukeltomis pasekmėmis bei su prevenciniais įgūdžiais.